fbpx
Do lokalnego biznesu – zareklamuj się i wspieraj CKsport.pl
26 lipca 2019

W Kielcach! SESJA NOWORODKOWA dla Ciebie i Twojego maluszka

Polecamy wpis zaprzyjaźnionej firmy Żaneta Kosmala Fotograf Kielce, która realizuje się jako profesjonalny fotograf dziecięcy. Tym razem będzie kilka słów na temat fotografii noworodkowej.

Przyjście maluszka na świat z całą pewnością jest jedną z najważniejszych chwil w życiu. Dlatego warto pamiętać o tym, by ten czas uwiecznić na fotografii. Najlepiej rękami profesjonalnego fotografa. W końcu nikt nie zrobi tego lepiej od fachowca! Przy okazji będzie to wspaniała okazja, by pogłębić relacje między rodzicami i wzmacniania tworzących się właśnie więzi z dzieckiem.

Nie mamy wątpliwości, że sesja zdjęciowa z noworodkiem to najlepsze rozwiązanie, by zapamiętać te chwile na całe życie. Fotografie będą stanowić najwspanialszą pamiątkę, która zostanie z nami do końca. Dzięki profesjonalnej sesji noworodkowej utrwalimy kwintesencję tych chwil.

Kiedy najlepiej zrealizować sesję noworodkową?

Sesja noworodkowa powinna dojść do skutku w ciągu pierwszych dwóch tygodni życia dziecka. Uszczegóławiając, warto działać już między 5-10 dniem życia maluszka. Dlaczego?

  • Dziecko ma wtedy najgłębszy sen.
  • Jego ciało jest bardzo plastyczne, co umożliwia ułożenie go w pozycji podobnej do tej, w jakiej przebywał w brzuchu Mamy.
  • W późniejszym okresie ułożenie dziecka w wybranych pozycjach jest znacznie trudniejsze.

W jakim miejscu najlepiej wykonać sesję noworodkową?

Najlepszym miejscem zdecydowanie będzie profesjonalne studio fotograficzne, gdzie pracuje doświadczony w pracy z małym dzieckiem profesjonalista. Nie chodzi tu tylko o behawioralne podejście. Otóż przy pracy z dzieckiem należy wiedzieć, jak z nim postępować. Dlatego zawodowy fotograf dziecięcy powinien legitymować się między innymi różnymi kursami z fotografii noworodkowej obejmującymi takie zagadnienia jak bezpieczne pozycjonowanie noworodka, kursy z obsługi lampy błyskowej, jak również przygotowania studia na potrzeby sesji oraz oczywiście dziecka.

Profesjonalne studio fotograficzne powinno zawierać szereg przystosowań, dzięki którym pobyt rodziców z maluszkiem będzie miło spędzonym czasem. Bezpieczeństwo i komfort to absolutna podstawa. Studio musi być wyciszone, przyjemne, a także odpowiednio dogrzane. Must Have to też stół do pozycjonowania, przewijak oraz podgrzewacz do butelek.

O tym jak przygotować dziecko do sesji, ile trwa sesja noworodkowa, jaki jest jej czas trwania, a także ile realizacja przedsięwzięcia kosztuje, przeczytacie na stronie Żanety: https://kosmalafotografia.pl/sesja-noworodkowa/